loading

Podzimní cena TJ Sokol Lysá nad Labem 8.10.2017

     Dne 8.10.2017 se již potřetí konala v ZŠ J.A.Komenského soutěž ve standardních a latinsko-ameických tancích „Podzimní cena TK TJ Sokol Lysá nad Labem“. Tato soutěž byla organizována Českým svazem tanečního sportu (dále jen ČSTS) ve spolupráci s Tanečním klubem TJ Sokol Lysá nad Labem a byla součástí harmonogramu soutěží ČSTS, do kterých mají možnost přihlásit se taneční páry z celé ČR i ze zahraničí. Přihlašování probíhá prostřednictvím webových stránek ČSTS a je ukončeno vždy ve čtvrtek večer ve 22.00 hodin před soutěží. Do poslední chvíle je tedy velkou neznámou, kolik soutěžních párů na soutěž přijede. Soutěž je pro děti všech věkových kategorií od dětí, přes juniory, mládež až po dospělé (kategorie dospělý je již od 15 let).

     Tak jako na předchozích soutěžích probíhaly přípravy již s velkým časovým předstihem. Na organizaci se podíleli především trenéři tanečního klubu Lucie Slouková, Matthias Fenčák, Daniel a Ilona Malinovských. Během celého půlroku jsme oslovali potencionální sponzory, kteří by nám pomohli získat především věcné ceny pro vítěze, kterých bylo na této soutěži rekordních 150. V celkem 25 kategoriích byly ohodnoceny  první tři místa, vždy partner i partnerka. Dále jsme zajistili sponzory na výzdobu tělocvičny. Byly nám zapůjčeny dekorace a živé květiny od firmy Moje kytice Milovice a Rodinné farmy Kratochvíl z Přerova nad Labem. Firma Mireas reality pro nás zakoupila 50 ks malých ručníků s výšivkou s taneční tematikou. Firma studio Aleš Nymburk pro nás vyrobila za výrobní náklady fotokoutek s logem města a České obce sokolské, který byl hojně využíván účastníky soutěže k focení a zdokumentování svých výsledků. Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy nám opět zajistilo velké množství hodnotných věcných cen z programu Výzkum, vývoj a inovace. V letošním roce nám bylo také nabídnuto ze strany MŠMT požádat o záštitu nad našimi soutěžemi, což nám do budoucna zaručuje věrohodnost a především  spolupráci MŠMTpři pořádání soutěží do budoucna. Toho si velmi ceníme. V součastnosti je žádost o záštitu v jednání Sportovní komise MŠMT a o jejím výsledku budeme jistě brzy informováni. Dalším výrazným mecenášem je pro nás pan Suchý a jeho firma SportArsenal, která každoročně poskytuje krásné brašny na kolo různých velikostí, reflexní pásky a sady lepení na kolo. Firma Mirákulum Milovice poskytla 100 volných vstupenek do parku Mirákulum. Naším cílem je sehnat takové ceny, aby je děti smysluplně využily a měly z nich radost a prospěch. Jsme přesvědčeni, že to soutěžící páry v minulých ročnících ocenily, protože se na tuto soutěž přihlásil rekordní počet tanečních párů – celkem 294 z různých krajů ČR, dokonce tentokrát i z Polska a Slovenska.

     Průběh celé soutěže velmi důkladně plánujeme. Chceme se vyvarovat potížím, které by potom způsobily zpoždění celé soutěže. Po uzavření prezence v pátek dne 6.10. se upravil harmonogram soutěže podle přihlášených párů. Začátek soutěže byl již v 7.30 hodin a konec byl avizován na 21.30 hodin Při takovém počtu párů není možné nic podcenit, protože pokud by ke zpoždění došlo, není již prostor pro časový posun. Ráno v sedm hodin nám situaci nepříjemně zkomplikovala autonehoda, při které byli porotci soutěže i s celou aparaturou nabouráni na křižovatce u kina automobilem, který přijížděl z Poděbradovy ulice. Celé auto i s posádkou bylo odhozeno na zábradlí u kina. Přesto, že nehoda vypadala hrozivě, nikomu se naštěstí nic nestalo. Byla to však situace, která přidělala všem pořadatelům vrásky. Aparatura naštěstí nebyla poškozena. Členové realizačního týmu ji ihned převezli do školy, aby mohla být soutěž s mírným zpožděním zahájena. Majitelé vozu a porotci se na soutěž dostavili po vyřešení autonehody s Policií kolem 10.00 hodiny a celou soutěž až do večera odporotovali, přestože nevěděli, jak se večer dostanou domů.

     Přesto, že byl ráno vzhledem k těmto skutečnostem poněkud stres a soutěž začínala se zpožděním, podařilo se časový deficit dohnat a dokonce konec soutěže posunout na 20.30 hodin.

     Podstatným článkem při pořádání této soutěže byly také rodiče dětí z našeho klubu, kteří celý den v hojném počtu dohlíželi na čistotu na toaletách, zásobovali realizační tým (celkem 21 osob) a také zástupce města a TJ Sokol, kteří na soutěži předávali ceny občerstvením, které sami a zdarma připravili. Děti z našeho tanečního klubu se zapojily při psaní diplomů, přípravě tašek s cenami, vybírání lístků od poroty a hlavně byly oporou soutěžícím párům. Všichni společnými silami jsme se také v sobotu před soutěží podíleli na přípravě celého prostoru, nošení židlí, výzdobě sálu a po soutěži zase na úklidu.

     Nyní bychom rádi zmínili samotnou činnost trenérů klubu, kteří pilně celý půlrok připravovali dalších sedm nových tanečních párů. Oproti Jarní ceně soutěžilo tedy z našeho klubu celkem 11 tanečních párů. Výsledky nebyly vždy medajlové, ale je to teprve jejich začátek a kdy jindy začít, než na domovské soutěži. Pevně věříme, že je účast na soutěži motivovala do další práce. My i rodiče jsme jejich účast velice prožívali a jsme přesvědčeni, že tento den pro ně již navždy zůstane naprosto výjimečným. Níže přikládáme výsledky jednotlivých tanečních párů: (TPV – tanec pro všechny, tzv. HOBBY kategorie pro začínající soutěžní páry)

  Rádi bychom poděkovali místostarostovi města Lysá nad Labem panu Burianovi, který byl s námi od časného rána až do ukončení soutěže a byl pro nás nesmírnou oporou. Poděkování si zaslouží také členové TJ Sokol Lysá nad Labem, kteří byli celý den na prezenci závodníků a především panu starostovi Denemarkovi, který nám dal svou důvěru a do takové velké akce se s námi zapojil.

     Průběh celé soutěže opět dokumentoval fotograf pan Libor Makrlík, odkaz na kompletní fotogalerii zde: https://galerie.makrlik.cz/Tanec/20171008-cena-tk-sokol-lysa-nad-labem/

     Předseda Středočeské divize tanečního sportu pan Ing.Kojetín pro nás opět napsal článek o průběhu soutěže do Listů. Dále vypracoval dopis o charakteru soutěže pro MŠMT, ve kterém zároveň zaručuje, že ČSTS bude pořádání těchto soutěží v našem městě vřele podporovat. Po třech ročnících této soutěže již věříme, že jsme obyvatelům našeho města přiblížili taneční sport a vzbudili tak zájem rodičů a dětí. I po této soutěži jsme zaznamenali další zájemce, kteří začali náš klub navštěvovat, nebo se k tomu v budoucnu chystají.

Jan Šáfr a Kateřina Pixová:
- TPV Junior I. kombinace - 2. místo / z 11 párů
- TPV Děti II. kombinace - 5. místo / z 11 párů
- Děti I. E kombinace - 4. místo / ze 7 párů
- Děti II.E kombinace - 14. místo / z 15 párů

Matyáš Říha a Míša Macichová:
- TPV Junior I. kombinace - 4. místo / z 11 párů
- TPV Děti II. kombinace - 8. místo / z 11 párů
- Děti I. E kombinace - 6. místo / ze 7 párů
- Děti II.E kombinace - 13. místo / z 15 párů

Denis Baladrán a Júllie Šefl:
- TPV Junior I. kombinace - 8. místo / z 11 párů
- TPV Děti II. kombinace - 7. místo / z 11 párů

Vojta Hron a Andrea Davidová:
- TPV Děti II. kombi - 10. místo / z 11
- TPV Junior I. kombi - 10. místo / z 11

Eliáš Pačesný a Eliška Hodková:
- TPV Děti II. kombi - 11. místo / z 11
- TPV Junior I. kombi - 11. místo / z 11

Vítek Steinbach a Markéta Freibergová:
- TPV Junior I. kombi - 3. místo / z 11
- TPV Junior II.kombi - 4.místo / z 8

Jeroným Kutáč - Tereza Kočová:
- TPV Junior I. kombi - 6. místo / z 11 
- TPV Junior II.kombi - 6. místo / z 8

Martin Pospíchal a Erin Baladránová:
- TPV Junior I. kombi - 7. místo / z 11 
- TPV Junior II.kombi - 7. místo / z 8

Jáchym Lejnar a Karolína Stříbrská:
- TPV Junior I. kombi - 9. místo / z 11 
- TPV Junior II.kombi - 8. místo / z 8

Štěpán Gajdošík a Klára Malinovská:
- Junior II. B Latina - 7. místo / z 12

Martin Reiser a Tereza Steinbachová:
- Dospělí C Latina - 6. místo / z 9

iconTJ Sokol Lysá nad Labem
Lysá nad Labem
Husovo náměstí 1970
289 22 Lysá nad labem
icon+420 773912080
icontaneclysa@gmail.com