loading

O nás

   Oddíl sportovního tance vznikl při TJ Sokol Lysá nad Labem na začátku roku 2012 s celkovým počtem deseti členů pod vedením trenérky Lucie Sloukové. Společnými silami jsme šířili vznik nové aktivity při TJ a během školních prázdnin jsme propagovali nový oddíl ve školách. Od září nás bylo již podstatně více a v současné době má oddíl více než 90 dětí. 

     Oddíl se zaměřuje na výuku standardních a latinsko-amerických tanců. S postupným přibýváním dětí bylo vytvořeno několik skupin, od přípravky až po soutěžní páry, mezi kterými se děti postupem času přelévají podle svých zkušenností.

     Naším krédem je umožnit všem dětem, které tanec baví, navštěvovat náš oddíl, bez ohledu na míru talentovanosti každého z nich. Jsme přesvědčeni, že tento sport je přínosný pro všechny jak po fyzické stránce, tak po té psychické. Děti, které mají zájem, se mohou postupem času věnovat soutěžnímu tancování. Ty,  které soutěžit nechtějí, nenutíme. Není to podmínkou.

     Jsme registrovaným oddílem při Českém svazu tanečního sportu, což nám umožňuje posílat děti na soutěže a také pořádat soutěže vlastní.

     Tréninky probíhají dvakrát v týdnu s trenéry (úterý a pátek). Jednou týdně (neděle) je sokolovna k dispozici soutěžním párům, aby se mohly věnovat tréninku samostatně a procvičit si to, co každý z nich potřebuje. I zde je vždy k dispozici  zkušený dozor, který může kdykoli poradit.

Individuální lekce pro soutěžní páry probíhají po domluvě s trenéry podle  potřeb každého z nich ve sportovně-relaxačním centru "Borůvka" v Lysé nad Labem vždy ve středu a ve čtvrtek.

   Pravidelně pořádáme víkendová soustředění, kterých se mohou účastnit jak soutěžní, tak nesoutěžní děti. O letních prázdninách připravujeme vždy v srpnu soustředění prázdninové. Dále je možná účast soutěžních párů na soustředěních spřáteleného tanečního klubu Starstep Třebíč.

     Mimo tyto pevně stanovené aktivity se u nás děje spousta dalších věcí, které řešíme tak nějak intuitivně, jak přicházejí. Přesně tak, jak jsme začínali před pěti lety, pouštíme do naší práce všechny smysly a řídíme se pocity, které nám vesměs vždy ukáží tu správnou cestu. Snažíme se komunikovat s rodiči a vnímat radosti i strasti dětí. Pevně věříme,   že se nám to daří. Tak jako každý a vše, stále se vyvíjíme  a tudíž i měníme. To je život. Snažíme se velice, aby změny u nás byly pouze k lepšímu. 

     Troufáme si říct, že společně s našimi dětmi a především s jejich rodiči jsme vytvořili skvělý tým,  díky kterému jsme se pustili do pořádání celorepublikových soutěží ve sportovním tanci. Tyto soutěže se těší velkému zájmu jak soutěžících, tak široké veřejnosti. Důležitou podporou je pro nás také Město Lysá nad Labem, bez kterého by pořádání akce takového rozsahu nebylo možné. TJ Sokol Lysá nad Labem nám dal velkou důvěru, když jsme s touto myšlenkou přišli a jsme za to vděční. Pro naše děti je pořádání takových soutěží velkou motivací a možností srovnat svoje dovednosti s dětmi z ostatních tanečních klubů.

T A N C I   Z D A R   !!!

iconTJ Sokol Lysá nad Labem
Lysá nad Labem
Husovo náměstí 1970
289 22 Lysá nad labem
icon+420 773912080
icontaneclysa@gmail.com